Ringkäik ja paneeldiskussioon Oliver Ressleri isikunäitusel “Tõkestades mandrijääd”
Olete oodatud osalema kunstnik Oliver Ressleri näituse “Tõkestades mandrijääd” publikuprogrammis:
Kell 14 – ringkäik näitusel koos kunstnik Oliver Ressleri ja kuraator Corina L. Apostoliga
Kell 15 – paneeldiskussioon, kus osalevad kunstnik Oliver Ressler, kunstnik ja keskkonnaaktivist Laura Kuusk, Rohetiigri nõukogu esimees ja energiaspetsialist Andres Veske ning keskkonnaministeeriumi kliimaosakonna juhataja Kädi Ristkok. Vestlust modereerib kuraator Corina L. Apostol.
Esmakordselt Eestis uurib näitus üleilmset soojenemist ja kliimaõiglusliikumist ning selle suhet kunstiga. Pealkiri viitab tõsisele hädaolukorrale, millega kliimaõiglus silmitsi seisab, ja kavandatava tegevuse ulatusele. Kunstnik Oliver Ressler tutvustab oma pikaaegse kunstiprojekti temaatikat, mida kajastab käesolev näitus – kuidas aitab kunst lahti harutada keskkonna, poliitika ja majanduse vahelisi keerulisi suhteid ja kaasa muutustele ühiskonnas. Ressleri uurimistöö näitab aktivistide ja kunstnike ettevõtmisi üleilmses kliimavõitluses, mis puudutab meid kõiki.
Olete oodatud kaasa mõtlema ja arutlema, mis potentsiaali kannab Ressleri looming kohalike ja piirkondlike väljakutsetega tegelemiseks, eriti kunstnike ja kunstitöötajate kaasatuse võimaluste kohta ühiskondlikes liikumistes? Mida räägib näitus meile aktivismi muutuvast olemusest, mis meie planeedi tohutu koorma taustal võib tunduda üsna jõuetu?
Lühitutvustused:
Viinis elav Oliver Ressler on kunstnik ja filmitegija, kelle looming hõlmab installatsioone, avaliku ruumi projekte ja filme, mis käsitlevad majandust, demokraatiat, rännet, kliimakriisi, vastupanuvorme ning ühiskondlikke alternatiive. Ta on 39 filmi autor, mida on esitletud tuhandetel sotsiaalse liikumise üritustel, kunstiasutustes ja filmifestivalidel. Aastast 2019 juhib Ressler kliimaõiglusliikumise uurimisprojekti „Barricading the Ice Sheets“, mida rahastab Austria teadusfond.
Corina L. Apostol on Tallinna Kunstihoone kuraator, rahvusvahelise praktikapõhise uurimisprojekti “Teisel pool mateeriat” (2019-2023) kuraator ja komitee liige ning 59. Veneetsia biennaali Eesti paviljoni kuraator. Corina on Läti Kunstiakadeemia magistriprogrammi POST külalislektor, kunsti- ja kirjastusaktivistide kollektiivi ArtLeaks üks asutajaid ning väljaande ArtLeaks Gazette peatoimetaja. Ta on New Yorgis toimuva apexart 2022–23. aasta näituseprojektide võistluse võitja.
Laura Kuusk on kunstik, kliimaaktivist ja veetehnoloog. Ta on initsieerinud põlevkiviõli tehase rajamise vastase petitsiooni ning osaleb kogukondliku taastuvenergia tootmise ühistu töös. Ta on töötanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna dotsendina, kus muuhulgas viinud läbi kunsti ja kliimateadlikkuse töötuba Abisko polaaruurimiskeskuses. Laura Kuuse loomingu keskseks teemaks on tehnoloogia ja bioloogilise keha põimumine. Tema ateljee on hetkel kompostikastis.
Andres Veske on Rohetiigri nõukogu esimees ja pikaajalise kogemusega energiaspetsialist. Rohetiigri nõukogu esimehena usub ta jätkusuutlikku tulevikku ning panustab ühiskonna keskkonnateadlikkuse suurendamisse ja tasakaalus majanduse põhimõtete edendamisse. Lisaks on Veske ka suur kunstihuviline.
Kädi Ristkok on tegelenud kliimamuutuste leevendamisega, nendega kohanemisega ja kliimaõigluse küsimustega erinevatest aspektidest. Hetkel juhib ta Keskkonnaministeeriumis Eesti kliimapoliitikat. Varasemalt osales ta Prantsusmaa roheametiühingute keskliidu loomises, et võimendada töötajate häält ettevõtetes õiglase rohepöörde kujundamiseks.
Nii ringkäik kui vestlusring toimuvad inglise keeles. Paneeldiskussiooni kestus max 1,5h. Sissepääs näituse piletiga.
Kunstihoone ja selle galeriide ligipääsetavuse ning piletiinfo leiad kodulehelt.
Tule Kunstihoonesse, kunst avardab maailma!
Facebooki sündmus