Skip to main content

Vestlusring näitusel “Kui maailm õhku lendab, loodan lahkuda tantsides”

Neljapäeval, 5. novembril kell 17 toimub Tallinna Kunstihoone galeriis Maria Kapajeva näitusel “Kui maailm õhku lendab, loodan lahkuda tantsides” vestlusring, mis keskendub tänapäeva Eestis naisele esitatavatele rolliootustele, nende sisendamise viisidele ja vaidlustamise võimalustele. Kunstnik Maria Kapajeva, meediauurija Merike Kanissaare ja kirjanik Maarja Kangro arutavad, millised naised on nähtaval meedias ja kultuuris, kas ja kuidas mõjutab naisekuvandit vanus ning kuidas põimuvad soorolliootused rahvusliku aspekti, vanus- ja saavutussurvega?

 

Vestlust modereerib kunstiteadlane Ingrid Ruudi ning see toimub tõlgi vahendusel eesti ja inglise keeles. Sissepääs tasuta, soovitame üritusel kanda maski.

 

Maria Kapajeva rõhutab oma loomingus tihti perifeerset ajalugu, keskendudes eelkõige naiste kujutamisele. Kapajeva omandas fotograafia bakalaureusekraadi University for the Creative Arts’is ja magistrikraadi Westminsteri ülikoolis. Tema hiljutised isikunäitused on „Test Shooting“ CBS-i Digital Art Space’is Kopenhaagenis (2019), „Unistus on helge, veel ebaselge“ Narva kunstiresidentuuris (2017, kuraator Liisa Kaljula) ja „Interiors“ Aucklandi fotograafiafestivalil Uus-Meremaal (2015).

 

Merike Kaunissaare on disainer, kes huvitub meediapildist. Lõpetanud ERKI disainerina, teadusmagistrikraadi omandanud TÜ-s (meedia ja kommunikatsioon). Oma seni lõpetamata doktoritöös “Uurides ajastu visuaalseid märke: ajakirjandusfoto voog kui info ja hoiakute kandja” (EKA) on uurinud soolist representatsiooni ajakirjandusfotol.

 

Maarja Kangro on Tallinnas elav kirjanik, kes on avaldanud kuus luulekogu, mitu lühijuttude kogumikku ning kaks romaani – „Klaaslaps“ ja „Minu auhinnad“. Ta kirjutab peamiselt Eesti kaasaegsest elust, iseäranis läbikukkumistest. Ta on kirjutanud ka mitu libretot Eesti heliloojatele ning on tõlkinud tekste itaalia, inglise, saksa jt keeltest.
Ingrid Ruudi on arhitektuuriajaloolane, kuraator ja kriitik, kelle uurimisvaldkondadeks on arhitektuur ja avalik ruum 20. sajandi teisest poolest tänapäevani, kunsti ja arhitektuuri kokkupuutepunktid ning ruumilise keskkonna feministlikud aspektid. Tema suuremateks kuraatoriprojektideks on olnud “Gaasitoru” Veneetsia arhitektuuribiennaalil (2008), linnainstallatsioonide festival LIFT11 (2011, koos Margit Arguse, Margit Aule ja Maarin Ektermanniga), uurimuslikud näitused “Ehitamata. Visioonid uuest ühiskonnast 1986–1994” (2015) ja “Oma tuba. Feministi küsimused arhitektuurile” (2019) Eesti Arhitektuurimuuseumis.
Facebooki sündmus